„Erasmus+ info dan“ na KBF-u

Autor:  Mittwoch, 01 März 2023 |

28. veljače 2023. godine na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu održan je „Erasmus+ info dan“. Na početku je sve okupljene pozdravila gospođa Antonija Pranjković, voditeljica Ureda za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja i Erasmus+ koordinatorica Fakulteta. Program razmjene predstavile su gospođa Josipa Pleša i gospođa Klaudija Kulešević iz Službe za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Sveučilišta u Osijeku.

Gospođa Pleša istaknula je da postoje četiri vrste mobilnosti studenata: to su studijski boravak koji traje od 2 do 12 mjeseci, zatim stručna praksa koja također traje od 2 do 12 mjeseci, postoji i kombinirani studijski boravak i stručna praksa, kao i kratkoročne (kombinirane) mobilnosti koje traju od 5 do 30 dana.

Nadalje, pojasnila je studentima da se mogu prijaviti svi studenti Sveučilišta u Osijeku koji imaju hrvatsko državljanstvo ili državljanstvo neke druge države sudionice Erasmus+ programa, studenti sa statusom izbjeglice, studenti bez državljanstva, odnosno studenti koji imaju registrirano stalno boravište u Republici Hrvatskoj, migranti u statusu azilanata. Natječaji se objavljuju na mrežnim stranicama Sveučilišta kao i Fakulteta.

Zatim je predavačica Pleša objasnila kako funkcionira sama prijava na natječaj, odnosno što je sve potrebno priložiti uz prijavu (popunjen prijavni obrazac, kopiju domovnice, potvrdu o statusu studenta i prijepis ocjena svih položenih ispita). Prilikom same prijave potrebno je znati gdje studenti žele ići na studijski boravak, a nakon toga je potrebno s Erasmus+ koordinatorom na Fakultetu odabrati kolegije. Zatim su navedeni kriteriji evaluacije prijava. To su kriteriji formalne prihvatljivosti i kriteriji kvalitativne prihvatljivosti (akademski uspjeh, poznavanje stranog jezika i pismo motivacije).

Na kraju predstavljanja programa ostavljeno je vrijeme za pitanja studenata.

Tekst: Maria Dragomirović / Fotografija: Nikolina Blažević

Image Gallery