Student-Ecke

Adventske karitativno-humanitarne inicijative KBF-a

Samstag, 29 Dezember 2018 |

Članovi karitativno-humanitarne skupine Katoličkog bogoslovnoga fakulteta, predvođeni izv. prof. Suzanom Vuletić, i ovog su adventa nastojali izraziti svoju senzibilizaciju prema potrebitima, iskazujući solidarnost prema ranjivim skupinama našeg društva.

Redovitim okupljanjima i izradom različitih kreativnih rukotvorina, ove su godine prikupljenim prilozima nastojali ostvariti nekoliko skromnih, ali plemenitih inicijativa usmjerenih prema odabranim organizacijama, udrugama, ustanovama i zajednicama koje brinu o odraslima i djeci bez roditeljske skrbi, bolesnicima i socijalno ugroženima.

Ovogodišnje izražavanje empatijske naklonosti popraćeno prikladnim darivanjem, ostvareno je posjetom štićenicima dječjeg sela SOS Ladimirevci, Udruzi za promicanje dostojanstva ljudskog života i zaštite nerođenog djeteta Betlehem-Osijek i Specijalnoj bolnici za psihijatriju i palijativnu skrb „Sveti Rafael Strmac“ te podjelom socijalnih paketa Caritasu i pokriće troškova studijskog putovanja studentima slabijeg imovinskog statusa.

Velikodušnošću studenata i profesora Katoličkog bogoslovnoga fakulteta, donacijom studentskog zbora iz Osijeka, građana grada Đakova, doniranim knjigama izdavačke kuće „U pravi trenutak“ , darom prikladnog asortimana trgovine „Libro“,  simboličnim donacijama g. Renea Baloga (Croatia/Đakovo), auto salona Aurum/Osijek, tvrtke Tellus/Vinkovci te pripremom materijala za izradu rukotvorina obitelji Gilja, zajednički smo uspjeli postići svjedočanstvo poticajnog dobročinstva naše kršćanske ljubavi.

Autori: Suzana Vuletić, Kristina Gilja, Ivana Žavcar

Image Gallery