Vjeronauk u školi

60,00 kn

Recenzija

Iz uvoda:
"Kako se može čovjek roditi kad je star?" Pitanje koje je židovski učitelj Nikodem postavio Isusu za vrijeme njihova noćnoga razgovora (Iv 3,1-21), na određeni je način, neka se dopusti usporedba, nalik odnosu obrazovnoga sustava i vjeronauka u školi, ali i vjeronauka u školi i kateheze u župnoj zajednici.

Zbivanja u posljednjih dvadeset godina u školi nužno su vodila tomu da je i on, na određeni način, slijedeći pedagoška i didaktična pravila te strukturu obrazovnoga sustava, morao postati jedim dijelom i obrazovnim predmetom. Budući da se u posljednjih nekoliko godina o vjeronauku kao predmetu u školi raspravlja na različite načine i unutar crkvene javnosti, činilo se potrebnim progovoriti o izvornim ciljevima vjeronauka u školi, ali i o cjelokupnome katehetskom djelovanju Crkve.