Sindrom izgaranja na radnome mjestu. Burn out sindrom

Jakšić Maja
60,00 kn

Recenzija

Iz predgovora:

Tempo današnjeg života, gospodarska kriza, nove tehnologije, smanjivanje broja radnih mjesta, otpuštanje radnika, sve veći zahtjevi radnoga mjesta, neizvjesna budućnost, nerealna očekivanja, izokrenute životne vrijednosti i prioriteti dovode do sve većeg stresa i izgaranja, kako na osobnom, tako i na profesionalnom području. Posebno su ugrožene one profesije koje se brinu o ljudima i pomažu im.

Može li se opstati u ovom svijetu koji se ubrzano mijenja? Može li se pronaći smisao u tuđoj i vlastitoj patnji? Može li se izgaranje iskoristiti kao vodič do smislenijeg života? Kako taj problem, tu pravu bolest današnjice, pretvoriti u izazov?

U ovoj sam knjizi pokušala ponuditi odgovore na pitanja koja muče današnjeg čovjeka. U pristupu ovoj problematici nastojala sam, osim na psihološki aspekt, ukazati i na duhovni aspekt pomoći. Zbog mojega shvaćanja čovjeka kao nedjeljivog bića tijela, duše i duha te sagledavanja važnosti duhovne dimenzije za zdravlje čovjeka, ponudila sam Franklovu logoterapiju kao metodu duhovne pomoći čovjeku. Knjiga donosi relevantne spoznaje iz područja sindroma izgaranja na radnome mjestu, s naglaskom na izgaranju u pomagačkim profesijama, i pokušaj je prezentiranja te kompleksne i dinamične problematike, koji bi, nadam se, mogao poslužiti kao temelj daljnjim izučavanjima.