Mladi roditelji o Bogu, Crkvi i odgoju

50,00 kn

Recenzija

Iz predgovora:

Što je sadržaj ove knjige? Sadržaj ove knjige temelji se na razgovorima s pedeset mlađih bračnih parova, odnosno stotinu odraslih osoba koje su nam se otvorile i iznijele svoje poglede na mnoga duboko osobna pitanja, kao što su pitanja vezana za doživljaj i iskustva Boga, razumijevanje Crkve i povezanost s njom, percepcija nositelja crkvenih službi i predvodnika zajednica vjernika, promišljanja o važnosti vjerskoga i općeljudskoga odgoja, i slično.

Kako čitati knjigu? Predlažemo da se pođe od jednoga do drugoga razgovora i pokuša  osjetiti sugovornike i uvidjeti njihovo razmišljanje, pitanja, slutnje, ljutnju, prigovore, itd. a zatim da se pročita autorski komentar njihovih odgovora i razmišljanja nad pitanjima. Zapravo bismo voljeli da prvo njih čujemo i doživimo kao iskrene i otvorene sugovornike, kakvi su najvećim dijelom i bili.