Student-Ecke

Održana „Večer ususret Uskrsu“

Mittwoch, 12 April 2017 |

Dana 11. travnja 2017. godine na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu održana je Večer ususret Uskrsu. Slavlje je započelo euharistijom u Fakultetskoj kapelici. Misu je predvodio dekan Fakulteta izv. prof. dr. sc. Ivica Raguž u koncelebraciji sa mr. sc. Ivanom Andrićem, dipl. teol. Petrom Vidovićem i doc. dr.sc. Grgom Grbešićem.

Nakon euharistijskog slavlja u Velikoj dvorani Središnje nadbiskupijske fakultetske knjižnice održan je bogati program. Uvodne pozdrave uputili su Nikolina Barić, studentica IV. godine u ime Studentskoga zbora, zatim mons. Đuro Hranić te dekan Fakulteta izv. prof. dr. sc. Ivica Raguž. Nadbiskup Hranić se osvrnuo na sadašnju situaciju u kojoj se mladi teolozi i općenito hrvatska mlada populacija nalazi i poteškoće na koje nailaze prilikom zapošljenja, te je nadodao da se usprkos tome ne damo obeshrabriti jer je“ Krist naša nada“ što je i geslo ovogodišnjeg susreta Hrvatske katoličke mladeži. Zatim je pozdravni govor održao i izv. prof. dr. sc. Ivica Raguž koji je pozdravio sve prisutne te se je osvrnuo na Matejevo evanđelje i Judin poljubac kojim je izdao Isusa. Poljubac tako postaje najveći izričaj izdaje u povijesti ljudskog roda. Raguž je Judino ponašanje i njegovu dramu primijenio i na našu dramu svakodnevnog življenja vjere. Uz ovaj ulomak iz Matejeva evanđelja pravi primjer je i ulomak iz Ivanova evanđelja u kojemu Isus razgovara sa Marijom Magdalenom. Magdalena je, istaknuo je dekan,  uzor svima svećenicima, teolozima jer ona slavi Kristovo uskrsnuće na distanci čovjeka grešnika, ona pokazuje kako slaviti Kristovo uskrsnuće s velikom ljubavlju, ali s ljubavlju koja priznaje svoju vlastitu grešnost. Mješoviti pjevački zbor izveo je tri glazbene dionice kojima je obogatio čitav program. Potom  je uslijedila predstava dramske skupine „Braća Karamazov“ po uzoru na istoimeno djelo F. M. Dostojevskog. Kratku meditaciju Eloi leclerc „Probudi se!“ predvodili su studenti Dinko Glavaš i Patrik Križanac. Nakon toga je uslijedila recitacija triju pjesama studentice Martine Peunić, a cjelokupni program završio je izvedbama pjesama zbora „Ruah“. Nakon svečanog programa druženje je nastavljeno uz Agape u prostorijama dvorane Fakultetske knjižnice.

Image Gallery

Katholische theologische Universität in Đakovo