Održana Uskrsna večer

Autor:  Mittwoch, 28 März 2018 |

Dana 27. ožujka 2018. godine na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Svečanoj dvorani biskupa Antuna Mandića održana je večer ususret Uskrsu.

Mješoviti zbor KBF-a otvorio je program dvjema izvedbama pod nazivom „Kyrie eleison“ i „Ave verum“ nakon čega je uslijedila prigodna meditacija pod naslovom „Uskrsnuo si, Gospodine Isuse!“ koju je recitirala studentica Martina Terzić. Skladbu „O, Žrtvo spasa našega“ izveo je mješoviti zbor fakulteta poslije čega su uslijedile uskrsne čestitke i to redom: mons. dr. Đuro Hranić, đakovačko – osječki nadbiskup i metropolit je uputio čestitku i pozdrave svima prisutnima istaknuvši važnost prvoga dana u tjednu kao dana Isusova uskrnuća te je time stavio naglasak na nedjelju i euharistiju iz koje se Crkva uvijek iznova rađa. Svima prisutnima je čestitao i predsjednik studentskoga zbora student Leonel Radinski koji je naglasio kako je otajstvo Kristovog uskrsnuća ispunjenje najdubljih čovjekovih težnji i temelj nade za svakoga od nas. Uskrsnu čestitku uputio je i dekan fakulteta prof. dr. sc. Ivica Raguž koji se osvrnuo na ulomak iz Matejeva evanđelja iznijevši promišljanje pod nazivom „Fracto alabastro“. U nastavku programa izvedbe „Puče moj“ i „Surexxit Dominus vere“ izvela je skupina studenata, nakon čega je uslijedila recitacija studentice Martine Peunić pod nazivom „Pozvana na ljubav“. Naposljetku, i studentski zbor Ruah je obogatio večer svojim izvedbama „Magdalena“ i „Aleluja, Bog je velik“ te je čestitka završila zajedničkim druženjem profesora, studenata i djelatnika fakulteta.

Tekst: Slađana Bradarić
Fotografija: Brigita Kukuruzović