Utorak, 06 Travanj 2021 12:15

POZIV NA PISANU PROVJERU ZNANJA (TESTIRANJE)

Sve potrebne informacije možete pronaći u dokumentu koji je priložen uz ovu obavijest.

Četvrtak, 25 Ožujak 2021 11:03

Popust od 20 % za studente KBF-a u Kršćanskoj sadašnjosti

Kršćanska sadašnjost osigurava stalan popust od 20 % na većinu svojih izdanja za studente teologije Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Zagrebu, Splitu, Đakovu u svim svojim knjižarama, uz predočenje studentske iskaznice. Popust se može ostvariti u knjižarama Kršćanske sadašnjosti u Zagrebu, Zadru, Osijeku, Karlovcu, Splitu i Mariji Bistrici, a odnosi se na sva izdanja KS-a, osim na izdanja periodike, liturgije, kompleta, preklopnike, čestitke i uspomene.

Kao najveći hrvatski crkveni izdavač i nakladnik Biblije, teološke, duhovne i vjerske literature, teoloških i katehetskih udžbenika, Kršćanska sadašnjost nastoji stalnim popustom od 20 %, uz redovite i prigodne dodatne akcije, podržati studente teološkog usmjerenja.

Osim u knjižarama, cjelokupna ponuda Kršćanske sadašnjosti može se pregledati i na mrežnim stranicama.

Četvrtak, 18 Ožujak 2021 23:48

U prilogu ove obavijesti nalaze se Poziv na javno savjetovanje u postupku donošenja Pravilnika o znanstvenom časopisu Diacovensia te Nacrt prijedloga istog tog pravilnika.

Srijeda, 03 Ožujak 2021 11:09

Prof. dr. sc. Pero Aračić izabran u počasno zvanje professora emeritusa

Prof. dr. sc. Peri Aračiću, umirovljenom redovitom profesoru u trajnom zvanju Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu, Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Senat Sveučilišta dodijelio je počasno znanstveno-nastavno zvanje professor emeritus Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, na sjednici održanoj 24. veljače 2021.

Odluku o dodjeli ovog počasnog zvanja Senat je donio na prijedlog Fakultetskog vijeća Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu.

Počasno zvanje professora emeritusa prof. dr. sc. Peri Aračiću dodijeljeno je zbog istaknutog znanstvenoga, nastavnoga i javnog rada, kojim je bitno pridonio razvitku znanosti u Republici Hrvatskoj i inozemstvu, posebice u znanstvenom području Humanističkih znanosti, znanstvenom polju teologije, unaprjeđenja znanstveno-nastavne djelatnosti Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu te pridonošenja ugledu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Ovim imenovanjem prof. dr. sc. Aračić prvi je professor emeritus KBF-a u Đakovu.

Više o životu i dostignućima svećenika, profesora, nekadašnjeg dekana Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu dostupno je na poveznici: https://www.djkbf.unios.hr/hr/prof-pero-aracic

Tekst: Anica Banović

Utorak, 02 Ožujak 2021 10:51

Natječaj za dodjelu stipendija i potpora Sveučilišta u Osijeku

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku dodjeljuje stipendije i potpore redovitim studentima preddiplomskih, diplomskih, integriranih preddiplomskih i diplomskih sveučilišnih studija te preddiplomskih stručnih i specijalističkih diplomskih stručnih studija na znanstveno-nastavnim i umjetničko-nastavnim sastavnicama Sveučilišta, sukladno uvjetima i kriterijima utvrđenim Pravilnikom o uvjetima i načinu ostvarivanja prava na dodjelu studentskih stipendija i potpora Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Pravilnikom su određeni opći uvjeti, kriteriji i način dodjele stipendija.

Detaljnije informacije o natječaju možete pronaći OVDJE.

Stranica 1 od 55