Subota, 21 Travanj 2018 00:24

Započeo projekt digitalizacije »Glasnika/Vjesnika«

Sporazumom o zajedničkoj suradnji između Nadbiskupskog ordinarijata Đakovačko-osječke nadbiskupije i Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu, koji je potpisan 20. travnja, započeo je projekt digitalizacije svih brojeva »Glasnika Đakovačke i/li Bosanske i Srijemske biskupije«, odnosno današnjeg »Vjesnika Đakovačko-osječke nadbiskupije i Srijemske biskupije«, ovisno o naslovima pod kojima je neprekidno izlazio od 1873. godine.

Srijeda, 18 Travanj 2018 10:12

DJELOMIČNO PONIŠTENJE NATJEČAJA

objavljenog 30. ožujka 2018. godine u Narodnim novinama broj 30/18, dnevnom listu Glas Slavonije i Hrvatskom zavodu za zapošljavanje (www.hzz.hr) te 29. ožujka 2018. godine na internetskoj stranici Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (www.unios.hr), na internetskoj stranici Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu (www.djkbf.unios.hr) i na službenom internetskom portalu za radna mjesta Europskog istraživačkog prostora (Euraxess Jobs portal):

pod točkom 1. - za izbor i prijam jednog zaposlenika/zaposlenice na radno mjesto I. vrste u suradničkom zvanju i suradničkom radnom mjestu asistenta  iz znanstvenog područja Humanističkih znanosti, znanstvenog polja teologija (znanstvene grane crkvena povijest) na određeno vrijeme u punom radnom vremenu (zamjena za vrijeme neplaćenog dopusta).

Ponedjeljak, 16 Travanj 2018 12:55

Poziv na ESN Youth Academy - akademiju mekih ili životnih vještina za mlade

Erasmus studentska mreža Hrvatska u subotu, 21. travnja, od 9,00 -13,00 sati u American Corneru (Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek) provodi osječku verziju događaja ESN Youth Academy.

Utorak, 10 Travanj 2018 12:54

Radionica ''Pisanje životopisa i motivacijskog pisma''

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku
Služba za profesionalno savjetovanje studenata
organizira radionicu za sve zainteresirane studente:

“Pisanje životopisa i motivacijskog pisma”

Radionica će se održati u Centru za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja
Cara Hadrijana 10c (Sveučilišni Campus)
u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, s početkom u 13.30 sati.

Radionica je namijenjena svim zainteresiranim studentima Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Prijave za sudjelovanje primaju se do popunjenja kapaciteta, a najkasnije do

Utorak, 03 Travanj 2018 11:39

VI. FILOZOFSKA ŠKOLA Matice Hrvatske na KBF-u u Đakovu

Od  10. do 16. rujna 2018. godine u Đakovu, Matica Hrvatska u suradnji s Katoličkim bogoslovnim fakultetom organizira VI. Filozofsku školu na temu „Tako je govorio Zaratustra“. Izvedba programa uključuje predavanja i rasprave, te rad na tumačenju odabranih dijelova teksta iz ovog važnog i poznatog djela Friedricha Nietzschea.

ŠTO JE FILOZOFSKA ŠKOLA?

Osobitost Filozofske škole je prije svega specifičan način rada, nemoguć u standardnim okvirima sveučilišne nastave. Škola se odvija cjelodnevno u manjem krugu sudionika, što omogućuje koncentriran i intenzivan rad. Osnova za razmatranje i raspravu teme neki je od klasičnih i središnjih tekstova povijesti filozofije. Voditelji i pozvani predavači u uvodnim predavanjima izlažu i tumače ključne odlomke teksta i/ili osnovne filozofijske probleme sadržane u njemu. Nakon pojedinačnih izlaganja slijedi opširna i temeljita rasprava sadržaja. Posljednja dva dana rada posvećena su svestranoj i iscrpnoj raspravi iznesenih teza, praćenoj podrobnom analizom i interpretacijom tekstova na kojima se teze zasnivaju, svagda u izvornoj verziji kojom su pisani, uz konzultaciju hrvatskog prijevoda ukoliko postoji.

TKO SE MOŽE PRIJAVITI?

Službena prijava i pristup radu Škole odnosi se samo na studente Katoličkoga bogoslovnog fakulteta u Đakovu. Sudionici, studenti KBF-a, koji se prijave za aktivno sudjelovanje kroz predavanja i čitanje tekstova, nakon završetka Škole dobivaju službenu potvrdu o sudjelovanju te im se sudjelovanje navodi i u dopunskoj ispravi o završenom studiju (diploma supplement). Sudjelovanje u radu Škole je besplatno. Predavanja u sklopu rada Škole su javna, te time otvorena za sve ostale profesore i studente drugih učilišta, članove Zajednice prijatelja KBF-a, te za širu društvenu javnost.

Program Škole kao i ostale važne informacije vezano za prijavu zainteresiranih sudionika objavit ćemo uskoro na našoj mrežnoj stranici!

Vidimo se na VI. Filozofskoj školi Matice hrvatske u Đakovu!

Više informacija o dosadašnjim filozofskim školama: http://www.matica.hr/filozofska.skola/

Stranica 1 od 42

• Petra Preradovića 17, p. p. 54