Studentski kutak

Započele duhovne vježbe za studente laike

Subota, 01 Listopad 2016 |

Dana 30. rujna 2016. godine na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu započele su trodnevne duhovne vježbe za studente laike.

Duhovna obnova se održala u prostoru studentske kantine i studentske kapelice. Ovogodišnje duhovne vježbe započeo je i držat će p. Marijan Steiner isusovac i profesor dogmatske teologije te liturgije. Program duhovnih vježbi započeo je pjesmom studentskog zbora te pozdravnim govorom profesora dr. sc. Grge Grbešića. Pater Steiner je naglasio važnost sudjelovanja na duhovnim vježbama, pritom iznijevši temu susreta kao jednu od glavnih misli vodilja ovih vježbi. Također je naglasio da nam je život dan kao dar i kao zadatak, a sve naše znanje stremi ka susretu sa Isusom. Prvi dan duhovnih vježbi završio je klanjanjem u studentskoj kapelici na kojemu su bili prisutni studenti viših godina zajedno sa novopridošlim studentima prve godine.

Zašto studirati na KBF-u u Đakovu?

Anita Lučić

Ana Puljić