Zapaljena prva adventska svijeća

Autor:  Srijeda, 06 Prosinac 2017 |

4. prosinca 2017. godine, na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu, zapaljena je prva adventska svijeća.

U kratkoj homiliji, izv. prof. dr. sc. Zdenko Ilić osvrnuo se na tekst Matejeva evanđelja koji donosi neobičan susret rimskog satnika i Isusa Krista (usp. Mt 8, 5-11). Unatoč moči i vlasti, satnik se osjeća bespomoćan nad svojim slugom i moli za intervenciju Isusa Krista. Kristove riječi: "Ja ću doći i izliječiti ga.", ukazuju na snagu Božje riječi koja je uistinu djelotvorna. Stvoriteljska riječ daje život tamo gdje ga nema.

Na tragu tumačenja evanđeoske riječi, profesor Ilić homiliju je zaključio sljedećim mislima. Naša riječ također može biti stvarateljska, ali samo ako ju uistinu živimo. Upravljenošću naše riječi Gospodinu, On će ju učiniti živom i djelotvornom, te će se na taj način očitovati autentičnost naše vjere.