Uspostavljena interinstitucionalna suradnja KBF-a s predstavnicima upravnog odjela za sport mlade i demografiju Vukovarsko-srijemske županije

Autor:  Srijeda, 21 Studeni 2018 |

Na katoličkom bogoslovnom fakultetu održan je sastanak kojemu su ispred Vukovarsko-srijemske županije prisustvovali v.d.pročelnika Upravnog odjela za sport, mlade i demografiju Kruno Šarić, prof.  i viši stručni suradnik za rad sa mladima Zlata Gilja,  te ispred Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu, dekan, izv. prof. dr. sc. Vladimir Dugalić i  izv. prof. dr. sc. Suzana Vuletić.

U sklopu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti u razdoblju od 15.11.-15.12.2018., UO za sport, mlade i demografiju uključit će se aktivno u rad sa mladima organizirajući stručna predavanja i tribine u cilju upoznavanja mladih sa problemima različitih vrsta ovisnosti kojima su izloženi.

U ispunjavanju svoga temeljnog poslanja kojemu je jedan od ciljeva i intelektualni, ali i duhovni razvoj mladih ljudi, dogovorena je suradnja sa profesorima KBF-a u Đakovu koji će na tribinama nastupiti kao stručni predavači.

Prva dogovorena tema s organiziranom radionicom je naslovljena: Rizični čimbenici poremećaja u ponašanju kod mladih, koja će biti upriličena predstavljanjem za dan međunarodnih ljudskih prava, 11.12.2018. u Vinkovačkoj gradskoj vijećnici.