Novi broj časopisa đakovačkih studenata »Teofil«

Četvrtak, 02 Srpanj 2020 |

U izdanju Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu te potporom Studentskog zbora Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku objavljen je 19. broj lista studenata KBF-a u Đakovu »Teofil«. Ovogodišnji netematski broj časopisa, koji pod sadašnjim nazivom izlazi 15 godina, priredili su sami studenti pod vodstvom izv. prof. dr. sc. Suzane Vuletić, odgovorne urednice i studenta Brune Diklića, glavnog urednika.

U pripremi i izradi novoga broja, tiskanog u nakladi od 400 primjeraka, sudjelovali su studenti Josipa Posavac, Valentina Jurić, Bernarda Ilijević, Matea Miličić, Darin Gibanjek, Matej Vereš, Marko Rubil, Kristijan Posavac, Luka Erić, Josipa Topolovac, Ivana Žavcar, Dušan Balažević, Iva Ferbežar, Kristina Aščić, Ana Bošković, Janoš Kovač, Marijo Žunić i Marija Hardi. Svoj doprinos u rubrici Razgovori dao je i mons. dr. Karlo Višaticki, umirovljeni profesor i duhovnik Bogoslovnog sjemeništa u Đakovu.

Ovogodišnji broj sastoji se od sedam rubrika: Teološki radovi i promišljanja, Povijesni kutak, Razgovori, Pogled u knjigu, Izvannastavne aktivnosti, Stvaralački kutak te Kronika događanja. Na kraju časopisa nalazi se već tradicionalno predstavljanje studenata prve godine.

Novi broj »Teofila« moguće je pregledati na web stranici KBF-a: http://www.djkbf.unios.hr/hr/znanost/izdavastvo/casopisi/2-teofil