NOVA KNJIGA prof. dr. sc. Ivice Raguža

Petak, 15 Siječanj 2016 |

«Misericordiae vultus», Lice Očeva milosrđa, jest Isus Krist - ističe papa Franjo u istoimenoj buli kojom je otvorio Jubilejsku godinu milosrđa. Godina milosrđa poziva nas da i mi budemo poput Krista, da ugledajući se u njegovo milosrdno lice, i sami poprimimo milosrdno lice, da se naučimo milosrđu po kojem postajemo ne samo jedno s Bogom, nego po kojem čuvamo svoju ljudskost. Milosrđe je znak i božanskoga i ljudskoga u nama.

Bez milosrđa u nama, umire i božansko i ljudsko. Milosrđe nam doziva u pamet kako nas Bog nosi i podnosi u našim slabostima, ograničenostima, pogrješkama i grijesima, te kako bismo mi trebali druge nositi i podnositi u njihovim slabostima, ograničenostima, pogrješkama i grijesima.

Tomu kane pridonijeti i promišljanja u knjižici Milosrđe Ivice Raguža. Osam kratkih razmišljanja žele biti poticaj čitateljima za «malo više» milosrđa u ovoj Godini milosrđa. Ovo je inače četvrta knjiga Ivice Raguža u nizu «Panni», nakon triju prethodnih: Molitve sv. Anzelma, Sprovodne homilije i Očenaš. Knjiga Milosrđe obuhvaća 84 stranica, cijena 49 kn. Knjiga se može nabaviti kod autora: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.