V. FILOZOFSKA ŠKOLA MATICE HRVATSKE (Obavijest i prijava sudjelovanja)

Srijeda, 11 Svibanj 2016 |

V. FILOZOFSKA ŠKOLA MATICE HRVATSKE: OBAVIJEST I PRIJAVA SUDJELOVANJA

Od 5. do 10. rujna  2016. godine održat će se peta po redu Filozofska škola Matice hrvatske u suradnji s Katoličkim bogoslovnim fakultetom u Đakovu.  Rad Škole odvijat će se pod naslovom „Uvod u spekulativno mišljenje: G.W.F. Hegel, Fenomenologija duha – Predgovor“.

ŠTO JE FILOZOFSKA ŠKOLA?

Osobitost Filozofske škole je prije svega specifičan način rada, nemoguć u standardnim okvirima sveučilišne nastave. Škola se odvija cjelodnevno u manjem krugu sudionika, što omogućuje koncentriran i intenzivan rad. Osnova za razmatranje i raspravu teme neki je od klasičnih i središnjih tekstova povijesti filozofije. Voditelji i pozvani predavači u uvodnim predavanjima izlažu i tumače ključne odlomke teksta i/ili osnovne filozofijske probleme sadržane u njemu. Nakon pojedinačnih izlaganja slijedi opširna i temeljita rasprava sadržaja. Posljednja dva dana rada posvećena su svestranoj i iscrpnoj raspravi iznesenih teza, praćenoj podrobnom analizom i interpretacijom tekstova na kojima se teze zasnivaju, svagda u izvornoj verziji kojom su pisani, uz konzultaciju hrvatskog prijevoda ukoliko postoji.

KAKO SE PRIJAVITI?

Svi zainteresirani studenti KBF-a, trebaju poslati svoju prijavu s osobnim podatcima (ime i prezime, godina studija) na e-mail adresu: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. najkasnije do 31. svibnja 2016. godine.

Službena prijava i  pristup radu Škole odnosi se samo na studente Katoličkoga bogoslovnog fakulteta u Đakovu. Sudionici studenti KBF-a koji se elektronički prijave za aktivno sudjelovanje kroz predavanja i čitanje tekstova, nakon završetka Škole dobivaju službenu potvrdu o sudjelovanju. Sudjelovanje u radu Škole je besplatno.  Predavanja u sklopu rada Škole su javna, te time otvorena za sve ostale profesore i studente drugih učilišta, članove Zajednice prijatelja KBF-a, te za širu društvenu javnost.

Program Škole je u prilogu!

Vidimo se na V. Filozofskoj školi Matice hrvatske u Đakovu!