Novi broj studentskog lista »Teofil«

Utorak, 02 Svibanj 2017 |

Iz tiska je izašao novi broj Teofila, lista studenata Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu. Ovogodišnji šesnaesti broj časopisa raznolikim rubrikama predstavlja bogatstvo studiranja na đakovačkom učilištu.

Tako su ovoga puta na različite teme iz područja filozofije, psihologije, fundamentalne i moralne teologije, patrologije, dogmatike (teološke antropologije i mariologije) te crkvene povijesti, kao i iz biblijske i pastoralne teologije, crkvene glazbe i dr. pisali studenti Leonnel Radinski, Ante Miljanić, Lucija Grabovac, Tihomir Borić, Luka Ivković, Ivana Žavcar, Bruno Diklić, Antun Nikolić, Marko Ivančičević, Dinko Glavaš, Ružica Mihić, Agata Puhalo, Ivana Munk kao i gostujući autor Darko Rapić (KBF Split).

Ovaj netematski broj časopisa donosi i nove rubrike u kojima su predstavljene sve izvannastavne aktivnosti na fakultetu kao i cjelokupni studijski program od prve do pastoralne godine. Broj obogaćuju i intervjui uredništva s novim nastavnicima i nagrađenim studentima kao i književni, likovni i meditativni studentski radovi. Na kraju časopisa nalazi se znanstvena i društvena kronika događanja kroz akademsku godinu 2016./2017. kao i već tradicionalno predstavljanje studenata prve godine.

Sam je časopis pokrenut 2000. god. na inicijativu studenata teologije i to kao informativni tjedni listić s raznim obavijestima i prigodnim prilozima. S vremenom je, budući da se ta inicijativa pokazala vrlo korisnom, tjedni listić počeo izlaziti u većem formatu kao mjesečnik pod nazivom »List studenata Teologije u Đakovu« koji je kasnije dobio i svoje pravo ime Teofil. Od akademske godine 2005./2006., kada je Teologija u Đakovu uzdignuta na razinu fakulteta, Teofil postaje službeni odraz fakulteta. Jedno je vrijeme izlazio semestralno, a sada izlazi kao godišnjak i to potporom Studentskog zbora Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Autor: Bruno Diklić