Objavljena nova knjiga dekana prof. dr. sc. Ivice Raguža

Petak, 17 Studeni 2017 |

Đakovo – Katolicizam. Profesor dogmatske teologije i dekan Katoličkoga bogoslovnog fakulteta u Đakovu prof. dr. sc. Ivica Raguž objavio je novu knjigu, jedanaestu u nizu Panni pod naslovom “Katolicizam”.

U predgovoru knjige autor upozorava da razmatranja u knjizi nemaju nikakve pretenzije za sustavnim tumačenjem katolicizma. Budući da se život ne da strpati u pojmovne ladice sustava, tako ni vjera, jer je vjera život u Kristu. Promišljanja nastoje izreći život Katoličke crkve, kako bi katolici mogli pomoću toga izričaja još više živjeti život Crkve. Autor se nada da će ti ograničeni i skromni teološki izričaji biti životni, da će ipak zračiti životom, življenjem Katoličke crkve. U predgovoru se također ističe da teološki izričaji u knjizi ovdje imaju oblik teza. Takav pristup katolicizmu u obliku teza, unatoč njegovoj slabosti zbog nepotpunoga teološkog obrazlaganja, čini nam se puno prikladnijim u ovom vremenu razvodnjavanja katolicizma i vjere u Isusa Krista. Tezama se želi dati jasnoću katolicima, podsjetiti ih što je bit katolicizma, kako bi i sami bili više katolici, kako bi se zahvalno divili ljepoti i snazi katolicizma. Prof. Raguž zaključuje s tvrdnjom da su ovim djelom svi ljudi pozvani na conversio ad Ecclesiam catholicam, i upravo tako, jedino tako, na obraćenje, na gorljivu vjeru u Isusa Krista. 190 str., cijena 115,00 kuna. Narudžbe na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.