MISA ZA ŽRTVE VUKOVAR I SVE ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA

Autor:  Srijeda, 18 Studeni 2020 |

17.11.2020. u kapelici Marije Majke Crkve je održana svečana misa za sve žrtve Domovinskog rata, s posebnim naglaskom za žrtvu Vukovara. Misno slavlje j epredvodio dekan fakulteta profesor dr.sc. Vladimir Dugalić u koncelebraciji s dr. Sc. Antunom Japundžićem.

U svojoj homiliji, dekan je pozvao na održavanje kulture sjećanja što je potrebno iz dva razloga; prvo da se počinjeno ne zaboravi, i drugo još važnije da se ne ponovi. Uz sjećanje, je apelirao na oprost. To nije lako, ali istinski kršćanin mora naći snage za oproštenje neprijateljima. No oprost ne znači zaborav i treba inzistirati na provođenju pravde za počinjena djela. Tek kad se zadovolje sva tri elementa, tek će onda nastupiti mir.

Nakon mise, studenti i profesori koji su bili na misi su se uputili na gradsko groblje usprkos kiši, gdje su na inicijativu studentskog zbora položili cvijeće i zapalili svijeće. Dekan je predvodio molitvu za sve poginule u Domovinskom ratu. Na kraju su studenti zapalili svijeću i na grobu preminulog kolege Janoša Kovača.

Tekst / Fotografija: Matea Miličić / Antonio Ihaz