Humanitarne aktivnosti karitativne skupine Katoličkog bogoslovnoga fakulteta

Autor:  Suzana Vuletić i Marija Kozić Utorak, 22 Prosinac 2015 |

U „božićnom duhu“, čovjek na poseban način otvara srce prema onima koji su u potrebi.  Kako bi uspjeli odgovoriti na neke od uočenih, Studenti Katoličkog bogoslovnoga fakulteta u Đakovu, i ove su godine organizirali humanitarnu akciju prikupljanja dobrovoljnih priloga za božićne ukrase na đakovačkom korzu sa svrhom pomoći:

-          udruzi  „Vjera i Svjetlo“, koje se bave osobama s posebnim potrebama;

-          darivanje osoba u staračkom domu u Đakovu;

-          posjet djeci onkološkog odjela na KBC- Osijek;

-          prikupljanje donacija za studente KBF-a (za studijsko putovanje).

Novi sastav dvadesetak članova karitativne skupine Katoličkog bogoslovnog fakulteta koji predvodi doc.dr.sc. Suzana Vuletić, ove je akademske godine počeo sa svojim aktivnim djelovanjem, već sredinom listopada.

Skupina je imala redovite tjedne radne sastanke kojima se kod studenata nastojala izgraditi više dimenzija: solidarna dimenzija za humanitarno djelovanje, poučna dimenzija kreativnosti učenjem novih tehnika te dimenzija zajedništva.

Ove su aktivnosti bile omogućene materijalnim donacijama studentskog zbora Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i uprave Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu. Grad Đakovo i odjel za komunalne djelatnosti i prostorno uređenje, donirali su štand na Đakovačkom korzu, gdje su naši studenti imali priliku skupljati dobrovoljne priloge kroz četiri tjedna. Knjižara Libro bila je naš sponzor u ponekim radnim materijalima, a časne sestre iz Karmela su nam poklonile uzorke Božićnih čestitki.

Osim prikupljanja priloga za gore opisane svrhe, skupina je išla u posjet u starački dom u Đakovu, gdje smo zajedno sa studentskim zborom, Ruah, 20. prosinca animirali svetu misu, a potom proveli neko vrijeme u razgovoru i druženju s njima, te darivali ih simboličnim poklonima, kako bi im nadolazeći blagdan Božića učinili radosnijim.

Namjera nam je još posjetiti i djecu onkološkog odjela na KBC-Osijek za čiju smo svrhu izradili male anđelčiće s utješnim Biblijskim porukama, čim to uvjeti dopuste po povratku sa zimskog ferija.

Želja nam je onima, potrebitima materijalne i društvene potpore, pokazati da nisu sami, da postoje ljudi koji misle na njih.