Blagoslov na KBF-u

Autor:  Luka Ivković Četvrtak, 07 Siječanj 2016 |

U četvrtak 7. siječnja 2016. godine na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu održan je blagoslov zgrade fakulteta koji je predvodio tajnik fakulteta, vlč. Petar Vidović.

Na samom početku okupljena zajednica studenata i djelatnika fakulteta otpjevala je božićnu pjesmu, nakon koje je uslijedila služba Riječi i prigodna riječ tajnika koji je u promišljanju naglasio da mi ne bi trebali moliti za blagoslov već zahvaljivati na njemu, jer je Krist sišao s nebesa i rodio se u Betlehemskoj štalici i time nas sve blagoslovio i udijelio nam svoju milost. Osvrćući se na Evanđeoski odlomak napomenuo je da su svi studenti teologije, koji na dublji način proučavaju Riječ Božju, sol zemlje i svijetlo svijeta, koji moraju u svom nastojanju ustrajati i ne posustajati, kako bi bili istinsko svjetlo svima koje susreću. Nakon razmišljanja uslijedilo je blagoslov svih prostorija fakulteta, pri kojem su se pjevale božićne pjesme uz orguljašku pratnju studenta Brune Diklića.