Susret sudionika Filozofske škole s nadbiskupom Hranićem

Autor:  Leonnel Radinski Utorak, 06 Rujan 2016 |

U ponedjeljak, 5. rujna 2016. godine nadbiskup mons. dr. sc. Đuro Hranić primio je polaznike i organizatore pete Filozofske škole Matice hrvatske.

Na samome početku jedan od organizatora prof. dr. sc. Damir Barbarić zahvalio se Upravi fakulteta, napose dekanu izv. prof. dr. sc. Ivici Ragužu na pozivu te nadbiskupu na srdačnomu prijemu. U svojemu govoru Barbarić je naglasio kako mu je zadovoljstvo biti u Strossmayerovom gradu te kako se iz ovoga može roditi jedan plodonosni dijalog između teologije i filozofije koje su, zaključio je, u konačnici i sestre blizanke. Na njegov se stav nadovezao i nadbiskup mons. Đuro Hranić i naglasio kako takav susret može biti jedno obogaćenje za grad Đakovo. Iz dijaloga teologije i filozofije ne samo da se pokazuju dodirne točke u razvoju misli, već to može biti korisno i kao takvo pridonijeti cijelome društvu. Na koncu svojega govora, nadbiskup je zaželio puno sreće u daljnjem radu i ukratko predstavio povijest biskupije i znamenitosti grada Đakova.