Održana adventska duhovna obnova

Autor:  Slađana Bradarić i Kristijan Japarić Petak, 16 Prosinac 2016 |

U četvrtak 15. prosinca održane su adventske duhovne vježbe za studente laike i bogoslove KBF-a u Đakovu. Obnova se održala u studentskoj kapelici, a istu je predvodio izv. prof. dr. sc. Karlo Višaticki.

Riječi dobrodošlice svim prisutnim studentima uputio je doc. dr. sc. Grgo Grbešić, duhovnik u studentskom domu. Profesor Višaticki se u svojemu razmatranju osvrnuo na današnje riječi evanđelja u kojima se naglašava važnost uloge Ivana Krstitelja. Krstitelj je onaj koji najavljuje početak evanđelja, prorok koji pripravlja put Gospodinu, poučava mnoštvo, Ivan je novi Ilija poslan od Boga. Naglasak je stavljen na naš odnos prema dolasku Gospodina, kako se mi pripremamo u Došašću da primimo Gospodina u svoje srce. Nakon meditacija i promišljanja profesora Višatickoga, uslijedilo je zajedničko klanjanje pred Presvetim uz pratnju zbora „Ruah“.

Slađana Bradarić/Kristijan Japarić