Održano predstavljanje knjige „Hrvatske heroine“ autorice Nevenke Nekić (VIDEO)

Autor:  Petak, 24 Ožujak 2017 |

Dana 24. ožujka 2017. godine na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu održano je predstavljanje knjige autorice Nevenke Nekić pod nazivom „Hrvatske heroine. Knjiga o 14 znamenitih žena hrvatske povijesti“.

Uvodni pozdrav održao je tajnik KBF-a, Petar Vidović koji je uputio srdačnu dobrodošlicu profesorici Nekić, istaknuo opus njezina rada te je pozdravio sve prisutne. Uslijedila je glazbena točka učenika 7. razreda osnovne škole iz Našica koji je u svojoj izvedbi otpjevao pjesmu o mitskom liku „Dive Grabovčeve“.

Riječ je potom preuzela profesorica Nekić te je izrazila svoju radost radi dolaska u Đakovo. Autorica u knjizi donosi život hrvatskih junakinja i njihov doprinos hrvatskom narodu. Naglasila je da se neki opisani likovi u knjizi mogu potvrditi dokumentima i oni su doista i postojali, a dva lika su ostali mitski, o njima se pripovijedalo usmenim putem, to su Diva Grabovčeva te lik Mile Gojsalićeve, obje su bile heroine koje su se žrtvovale za svoj narod. Također, na koricama knjige „Hrvatske heroine“ nalazi se lik Katarine Kosače, bosanske kraljice koju je naslikala Ana Marija Botteri Peruzović. Naposljetku, profesorica se zahvalila svima prisutnima te su uslijedila pitanja u vezi djela i zajedničko druženje.

Tekst i fotografije: Kristijan Japarić i Slađana Bradarić

Video prilog ovog događanja možete pogledati na poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=khzGLVShHNw&feature=youtu.be