Održan Erasmus+ INFO dan na KBF-u

Autor:  Antonija Pranjković Utorak, 07 Ožujak 2017 |

U ponedjeljak, 6. ožujka, s početkom u 13 sati, za studente Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu, djelatnici Službe za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku održali su radionicu u sklopu Info dana o Erasmus+  programu mobilnosti u akademskoj godini 2017./2018.

Gospođa Martina Šuto studentima je predstavila program te naglasila nekoliko važnih točaka. Izdvojit ćemo najbitnije zbog onih koji su bili spriječeni sudjelovati:

• svu natječajnu dokumentaciju potrebno je poslati elektroničkim putem i preporučenom poštom najkasnije s danom 10. ožujka.
  • sve važne upute dostupne su u dokumentu Upute za prijavu na natječaj i realizaciju mobilnosti koje svaki student treba pročitati.
  • važno je odabrati Sveučilište na koje student želi ići, osim onih objavljenih na mrežnoj stranici Fakulteta, studenti mogu ići na razmjenu preko međusveučilišnih ugovora koji su sklopljeni na inicijativu drugih sastavnica Sveučilišta, a to su MF Norwegian School of Theology (Oslo, Norveška), zatim Albert-Ludwigs-Universität (Freiburg, Njemačka) te Karl Franzens Universität (Graz, Austrija).
  • minimalni prag prolaska na natječaju je prikupljenih 16 bodova, a za studente koji u sklopu studijskog programa nemaju strani jezik bit će organizirana provjera znanja.

Na kraju susreta kratko su svoja iskustva izrekli studenti koji su se upravo vratili s razmjene. Odgovarajući na pitanja studenata susret je završio predstavljanjem konkretnih i praktičnih savjeta u realizaciji Erasmus+ individualne studentske mobilnosti.

Sve informacije i natječajnu dokumentaciju možete pronaći na poveznici: http://www.unios.hr/?g=5&i=179 ili http://www.djkbf.unios.hr/hr/mobilnost/studenti.

Za pomoć i provjeru natječajne dokumentacije prije slanja na Sveučilište svakako se možete obratiti u Ured za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete, znanost, projekte i međunarodnu suradnju.