Studenti KBF-a u Muzeju Đakovštine

Autor:  Darija Damjanović Barišić Četvrtak, 11 Svibanj 2017 |

U ponedjeljak 8. svibnja, studenti prve i druge godine KBF u Đakovu, u sklopu kolegija Povijest crkve u Hrvata, te izbornog kolegija iz kršćanske arheologije sudjelovali su na otvaranju stalnog arheološkog postava u Muzeju Đakovštine.

Studenti su imali prilike vidjeti eksponate kršćanskog karaktera s arheološkog nalazišta Štrbinci. Radi se o nalazima freske na timpanu grobnice s kršćanskim simbolima, te dva pozlaćena stakalca, sva tri nalaza grobnog su karaktera. Izložen je i epigraf na kojemu se čita: accede ad Certissiam, koji uz druge izvore i itinerarije može pretpostaviti lociranje Certissije na prostoru današnjih Štrbinaca kod Đakova.

Tekst: Darija Damjanović Barišić
Fotografija: Mateja Marinović / Brigita Kukuruzović