Pisma karmelićankama

Autor:  Srijeda, 07 Lipanj 2017 |

Studenti kolegija Izabrane teme eshatologije s V. godine Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu, zajedno s profesorom, doc. dr. sc. Borisom Vulićem, posjetili su u utorak, 6. lipnja, Karmel sv. Josipa u Breznici Đakovačkoj i susreli se s cijelom samostanskom zajednicom.

Tom je prigodom održana i teološka večer pod nazivom ‘Pisma karmelićankama’. Susret je vodio dr. Vulić, koji je nakon molitve, u uvodnoj riječi zahvalio sestrama i studentima za prihvaćanje inicijative da u međusobnom dijalogu rastu u vjeri i duhovnosti, a time i u svojoj ucijepljenosti u Krista i njegovu Crkvu. Svaki je student održao svoje izlaganje na temelju djela »Eshatologija« Josepha Ratzingera, vrlo važnog djela za teologiju, koje je nedavno prevedeno na hrvatski jezik. Izrečene misli potom su produbljenje u dijalogu sestara i studenata, u kojem se očitovalo kako se lijepo prožima i nadopunjuje karmelska duhovnost i teološka promišljanja. Sva će predavanja, nakon što budu obogaćena doprinosom spomenutog dijaloga, u obliku pisama biti dostavljena sestrama kao dar studenata. Pri koncu susreta, M. Ljiljana očitovala je radost i zahvalnost samostanske zajednice za ovaj susret, preporučila sestre u studentske molitve te studentima zajamčila da će ih uvijek pratiti molitve sestara, osobito kad budu preuzimali važne službe u Crkvi i društvu. Sestre su studentima uručile prigodne darove – svoje ručne radove, a susret je završio zajedničkim druženjem.

Tekst: Ružica Mihić