MISA ZAHVALNICA

Autor:  Slađana Bradarić Subota, 10 Lipanj 2017 |

U petak, 9. lipnja 2017. godine u đakovačkoj katedrali održana je misa zahvalnica Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu. Svečano misno slavlje predvodio je izv. prof. dr. sc. Ivica Raguž, dekan KBF-a u koncelebraciji sa ostalim profesorima Fakulteta. Profesor se u homiliji osvrnuo na čitanje ulomka iz knjige Tobijine. Raguž je istaknuo kako slika koju je naslikao umjetnik Rembrandt, „filozof u meditaciji“ predstavlja upravo Tobiju. U toj slici Tobijia je prikazan kao filozof, kao onaj koji je slijep u tijelu, ali gleda u srcu. Profesor je također istaknuo da i mi trebamo biti kršćanski filozofi koji gledaju iznutra, iz same nutrine. Svečanom euharistijskom slavlju su prisustvovali i studenti KBF-a, te osoblje Fakulteta.

Tekst i fotografije: Slađana Bradarić