Paljenje treće adventske svijeće

Autor:  Ponedjeljak, 18 Prosinac 2017 |

Dana 18. prosinca na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu zapaljena je i treća adventska svijeća. Homiliju je predvodio dekan Kbf-a Prof. dr. sc. Ivica Raguž uz pratnju studentskog zbora „Ruah“.

U svojoj kratkoj homiliji profesor se osvrnuo na današnja čitanja iz knjige proroka Jeremije (Jr 23,5-8) i psalam 72. Profesor je istaknuo kako je cijeli Stari zavjet obojen proročkom nadom. Starozavjetni tekstovi nam najavljuju nešto osobito novo, a to je potpuno zajedništvo s Bogom i time nam je ukazano kako je Stari zavjet religija budućnosti i nade koja se u potpunosti ostvarila u osobi Isusa Krista. Prema psalmu 72 iz današnjeg čitanja jasno nam je kako Bog spašava siromahe te po uzoru na to sveti Augustin ističe kako smo mi ljudi bogati sobom, mi smo Božji ne-siromasi, puni smo sebe i za Njim potrebe nemamo. Nadovezujući se na tu misao sveti Josip nam pokazuje kako takvi ne smijemo i ne trebamo biti jer je upravo on onaj Božji siromah koji dopušta Božje zahvate u svojem životu i radi toga nam treba biti i primjer. Nakon toga je uslijedila molitva vjernika i glazbeni program.