Održan Info dan o ERASMUS + programu mobilnosti u akademskoj godini 2018./2019.

Autor:  Utorak, 06 Ožujak 2018 |

5.3.2018. na Katoličkom bogoslovnom fakultetu, održan je Info dan o ERASMUS + programu mobilnosti za akademsku godinu 2018./2019. Info dan održan je u suorganizaciji sa službom za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju, Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Program mobilnosti predstavili su izv. prof. dr. sc. Suzana Vuletić, institucijska Erasmus koordinatorica, profesorica Martina Šuto i Dario Ferić, dipl. oec. u izaslanstvu prof. dr. sc. Sonje Vila, prorektorice za znanost, tehnologije, projekte i međunarodnu suradnju i Lidije Getto, univ. spec. st. eur., rukovoditeljice službe za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju. Studentima su predstavljeni vremenski okviri, uvjeti i evaluacijski kriteriji prijave te financijski iznosi stipendiranja za raspisani natječaj koji traje do 10. ožujka 2018.

Predstavljene su partnerske zemlje s kojima Katolički bogoslovni fakultet već ima potpisane sporazumne ugovore.

1. Katholische Privatuniversität Linz, Austrija
2. Karl Franzens Universität Graz, Austrija
3. Catholic University of Leuven, Leuven, Belgija
4. Charles University in Prague, Prag, Češka
5. Westfälische Wilhelms-Universität Münster, Njemačka
6. Faculty of Theology in Paderborn, Paderborn, Njemačka
7. Albert-Ludwigs-Universität Freiburg, Njemačka
8. MF Norwegian School of Theology Oslo, Norveška
9. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Krakow, Poljska
10. Adam Mickiewicz University, Poznan, Poljska
11. Catholic University in Ružomberok, Ružomberok, Slovačka
12.  Univerza v Ljubljani, Slovenija
13. Universidad Pontifica de Salamanca, Salamanca, Španjolska

Osim navedenih institucija i Sveučilišta, otvorene su mogućnosti potpisivanja novih bilateralnih sporazuma prema osobnim afinitetima studenata.

Nadajući se prepoznavanju prilika i prednosti međunarodne Sveučilišne razmjene studenata, istaknuti su primjeri dobre prakse kroz povratni osvrt Erasmus studenata koji su prošli semestar boravili u Freiburgu i Leuvenu.

Izv. prof. dr. sc. Suzana Vuletić
Slađana Bradarić (foto)