Održan sastanak dekana s ERASMUS+ studentima

Autor:  Utorak, 06 Ožujak 2018 |

U utorak 6. ožujka 2018. godine dekan Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu, prof. dr. sc. Ivica Raguž, održao je sastanak sa studentima sudionicima ERASMUS+ razmjene.

Studentica Ivana Žavcar, koja je razmjenu ostvarila na Katoličkom Sveučilištu u Leuvenu i student Matej Vereš, koji je svoju razmjenu započeo na Sveučilištu u Freiburgu te ju nastavlja u Paderborn-u, izložili su svoja iskustva studiranja i življenja izvan matičnog fakulteta. Usporedivši iskustva, pozitivne i negativne aspekte studiranja u stranim zemljama, zaključeno je kako je svako novo iskustvo korisno za razvoj pojedinca. Taj razvoj ne očituje se jedino i samo u studiju, koji dakako jest primarna funkcija studentskih razmjena, ali treba osvijestiti i popratna iskustva kao što su razvijanje znanja jezika, upoznavanje s novom kulturom, mentalitetom, te sve ono što se otkrije življenjem u novoj okolini. Dekan je istaknuo kako je svako novo iskustvo pozitivno, kako za samog studenta, tako i za fakultetsku zajednicu. Studenti koji su sudjelovali na razmjenama potaknuti su, od strane Dekana, na širenje misli o ovakvim projektima među mlađim kolegama studentima.

Ivana Žavcar