IZDAVANJE STUDENTSKIH POTVRDA

Utorak, 09 Veljača 2016 |

IZDVANJE STUDENTSKIH POTVRDA - NOVO

Informacijski sustav studentskih prava (ISSP) povezan je sa sustavom e-Građani pa je studentima sada omogućeno da putem Interneta dobiju dokument kojim dokazuju studentski status. Ovu novu uslugu Srce je realiziralo na zahtjev MZOS-a, a dokumenti se izdaju na temelju podataka u sustavu ISSP, koji je u nadležnosti MZOS-a.

Kako bi se koristila usluga potrebno je:

1. prijaviti se na sustav e-Građani s Nacionalnim identifikacijskim i autentifikacijskim sustavom(NIAS), minimalne razine sigurnosti

2. Svi studenti imaju omogućenu prijavu putem elektroničkog identiteta sustava AAI@EduHr.

Student nakon zahtjeva na svoje računalo preuzima potvrdu u PDF formatu.

Potvrda sadrži osnovne matične podatke o studentu, njegovo matično visoko učilište, razinu studija (preddiplomski, diplomski, integrirani studij i sl.), podatke o vrsti studija (stručni ili sveučilišni) kao i akademsku godinu u koju je student upisan.

Autentičnost potvrde od strane bilo kojeg korisnika može se i provjeriti unosom broja zapisa i kontrolnog broja koji se nalazi na e-zapisu o statusu studenta.

Više u ovoj kategoriji: Novosti u Studomatu »