Baze podataka

VAŽNE NAPOMENE:

• Kako pristupiti?
  • Pristup svim elektroničkim izvorima informacija za djelatnike KBF -a (bazama podataka, e-časopisima) reguliran je putem IP raspona KBF-a. To znači da se tim sadržajima može pristupiti s računala koja su fizički smještena na KBF-u.
  • Pristup bazama izvan Fakulteta omogućen je prijavom uz korištenje AAI korisničkog imena i lozinke koji omogućuje pristup s bilo kojeg računala (kod kuće, na putu).
  • Više informacija na stranicama Portal elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu. http://baze.nsk.hr

Nabava e-izvora u nacionalnoj licenci za 2023. godinu

Na mrežnim stranicama Nacionalne i sveučilišne knjižnice objavljen je utvrđen popis e-izvora koji će biti dostupni u nacionalnoj licenci u 2023. godini.

Za više informacija pogledati:

Za sva  dodatna pitanja zainteresirani se mogu obratiti  na  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili na broj 01 6164 172

MDPI: APC vaučeri za objavu u otvorenom pristupu

Na mrežnim stranicama Nacionale i sveučilišne knjižnice objavljena je obavijest o dodijeljenim svim vaučerima MDPI za objavu u otvorenom pristupu.

Sukladno sporazumu Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu i izdavača MDPI, svi autori za korespondenciju čije su matične ustanove uključene u ovaj sporazum, a nisu ovom prilikom imali mogućnost dobiti vaučer, imaju pravo na 10% popusta na troškove objave radova predanih za objavu do kraja 2023. godine.

Popis ovlaštenih ustanova i pripadajuće e-mail domene
Popis časopisa u kojima je moguće objaviti rad u otvorenom pristupu

Za sva dodatna pitanja zainteresirani se mogu obratiti na  e-mail:  Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili na broj telefona  01 6164 172.

Probni pristup bazi podataka ScienceDirect eBook

Tvrtka Elsevier omogućila je hrvatskoj znanstvenoj i akademskoj zajednici  probni pristup  u razdoblju  od 23. listopada 2023. do 17. studenog 2023. putem poveznice: https://baze.nsk.hr/baza/sciencedirect-ebooks/

S više od 43.000 e-knjiga i preko 2.700 časopisa ScienceDirect  je zbirka znanstvenih časopisa i e-knjiga koja pokriva područja prirodnih, tehničkih, biotehničkih, društvenih i humanističkih znanosti, a detaljniji opis područja moguće je istražiti na poveznici: https://www.sciencdirect.com/topics.

Otvoren pristup na časopise Wiley

Izdavač Wiley otvorio je hrvatskoj znanstvenoj i akademskoj zajednici pristup na više od 1.400 časopisa u okviru područja društvenih i humanističkih znanosti, prirodnih i tehničkih znanosti te biomedicine i zdravstva objedinjenih u zbirkama Social Sciences and Humanities, Science, Technology and Medicine i Medicine & Nursing Collection.

Detaljnije informacije o dostupnim časopisima, ustanovama s pravom pristupa i mogućnosti udaljenog pristupa možete pronaći na poveznici: https://baze.nsk.hr/baza/wiley/.

Pristup je u Nacionalnoj licenci omogućen od 28.12.2023.-27.12.2024.

Probni pristup na Taylor & Francis eBooks

Izdavač Taylor & Francis je za hrvatsku znanstvenu i akademsku zajednicu omogućio probni pristup na cjelokupnu zbirku e-knjiga koja sadrži monografije, referentnu literaturu i udžbenike koji obuhvaćaju sva znanstvena područja.

Taylor & Francis eBooks sadrži više od 120.000 naslova koji obuhvaćaju sva područja znanosti, a knjige su dostupne isključivo za čitanje online.

Popis ustanova koje su uključene u probni pristup i kratke upute za korištenje zbirke možete pronaći na ovoj poveznici.

Probni pristup će biti omogućen do 13. svibnja 2024., a u slučaju poteškoća s pristupom obratite se na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili na 01 6164 172.

Probni pristup ProQuest One Academic i ProQuest One Psychology  ( 22.4.-22.5.2024.)

Tvrtka ProQuest omogućila je hrvatskoj znanstvenoj i akademskoj zajednici probni pristup na skup baza podataka ProQuest One Academic i bazu podataka ProQuest One Psychology.

ProQuest One Academic objedinjuje multidisciplinarne sadržaje sljedećih baza podataka:

Academic Complete
Academic Video Online
ProQuest Central
ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT)

Dostupan sadržaj koji obuhvaća sva područja znanosti uključuje znanstvene i stručne časopise, e-knjige, disertacije, izvješća, audiovizualne sadržaje i drugo.

ProQuest One Psychology objedinjuje znanstvene časopise, videozapise i transkripte psiholoških savjetovanja, uključujući članke, disertacije i e-knjige koji obrađuju istraživačke metodologije, alate za mjerenje i slično, a baza uključuje i publikacije Američkog psihološkog društva (APA).

Probni pristup bit će omogućen do 22.5.2024. godine.