Novi naslovi

Josip Bošnjaković – Sanda Smoljo-Dobrovoljski: Bogatstvo suosjećanja

U knjizi Bogatstvo suosjećanja autori pišu o suosjećanju iz interdisciplinarne perspektive, to jest iz teologije i psihologije. Knjiga je plod višegodišnjeg znanstvenog rada, plod znanstvene i stručne refleksije, iskustva, kao i znanstveno-stručne kritike i povratne informacije. Riječ suosjećanje u zadnjim desetljećima počela je i u hrvatskom jeziku dobivati na značenju. Trenutno ne postoji slična studija ni na hrvatskom jeziku ni na nekom drugom jeziku koja je na ovaj način, u interdisciplinarnom pristupu, obradila riječ suosjećanje, s naglaskom na teološkom promišljanju, utemeljenom na Svetom pismu, te obogaćeno psihološkim i terapeutskim iskustvima i uvidima. Autori su se uvjerili, na temelju znanstvenog i stručnog rada, kako suosjećati s drugima čini život kvalitetnijim, boljim, perspektivnijim, ostavljajući trag mira za sve one koji su uključeni u proces suosjećanja. To uvjerenje žele prenijeti ovom knjigom.

(Preuzeto s Portala Kršćanske sadašnjosti: https://www.ks.hr/naslovnica/9104590-bogatstvo-suosjecanja.html )