Novi naslovi

Mladen Parlov: Marija u otajstvu Krista i Crkve

Prof. dr. Mladen Parlov ovom se knjigom još jednom potvrdio kao vrstan mariolog koji, tumačeći svetopisamska mjesta koja se odnose na Mariju u svjetlu patrističke teologije i sveukupne kršćanske predaje očitovane u liturgiji i brojnim oblicima marijanske duhovnosti, zna probrati ono što je najvrjednije i osobito korisno i poticajno za današnje vrijeme. Dok na odmjeren i teološki utemeljen način izlaže katolički nauk o Mariji, Bogomajci i Djevici, bez grijeha začetoj, na nebo uznesenoj i suradnici svoga Sina u djelu spasenja, on uvjereno i proživljeno potiče na zdravu marijansku duhovnost u današnjim okolnostima života. Teme poput Marijina majčinstva u svjetlu objave Božje ljubavi, Marijine čvrste vjere u svim životnim prilikama, od Nazareta do Kalvarije, te njezina majčinskog posredništva kojemu se svakoga dana utječemo moleći "Sveta Marijo, Majko Božja, moli za nas grešnike", nisu tek neka religijska prošlost, nego oslonac sadašnjosti istinski zdravog kršćanskog života i duhovnosti.