Dekanova uskrsna čestitka

Srijeda, 05 Travanj 2023 |

„Kada dođoše na mjesto zvano Lubanja, ondje razapeše njega
i te zločince,
jednoga zdesna, drugoga slijeva.“ (Lk 23, 33)

Neki će biti zdesna, a to su oni koji su uz Isusa bilo i duhom i tijelom, oni koji ljube, oni koji će jednoga dati čuti: Blago progonjenima zbog pravednosti: njihovo je kraljevstvo nebesko!

A neki će biti slijeva, a to su oni koji su uz Isusa samo tijelom, ali ne i duhom, ljudi možda i velikih riječi i velikih djela, ali koji su ništica. Ništica, jer ne ljube ni Boga, ni bližnjega:  Kad bih predao tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi ne bih imao – ništa mi ne bi koristilo.

Svi smo zločinci, ali potrudimo se biti dobri zločinci, oni zdesna: Sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.

Sretan i blagoslovljen Uskrs želi Vam u ime Katoličkoga bogoslovnog fakulteta u Đakovu

Ivica Raguž
v. d. dekana