Novi broj Diacovensije

Srijeda, 24 Veljača 2016 |

Objavljen je četvrti broj teološkoga časopisa Katoličkoga bogoslovnoga fakulteta u Đakovu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku Diacovensia za 2015. godinu.

U ovome broju objavljeni su radovi proizašli iz prošlogodišnjega Teološko – pastoralnoga seminara za svećenika na temu Aktualnost Bogu posvećenog života za kršćansku duhovnost i pastoral.

S. Silvana Fužinato u svome radu promišlja o Bogu posvećenom životu u Novom zavjetu, a Ivan Bodrožić o istome, i njegovu povijesnome razvoju, u patristici. Mirjana Pinezić istražuje povijesne i teološke temelje nastanka posvećenoga života u svijetu, a s. Valentina Mandarić progovara o profetizmu posvećenoga života i važnosti nade za suvremeni svijet. S. Marija Pehar piše o Mariji kao savršenome uzoru posvećenoga života. Ivica Raguž predstavlja važnu temu svećeničke poslušnosti, dok Franjo Podgorelec donosi misli o ulozi molitve i askeze za osobni i zajedničarski život Reda bosonogih karmelićana. Marijan Steiner u svome radu piše o sintagmi »Sentire cum Ecclesia« sv. Ignacija Loyolskog. Srećko Koralija predstavlja nam svoje razmatranje o dominikanskom poslanju propovijedanja, a s. Krista Mijatović u svome se radu bavi temom redovnica u pastoralu suvremene župe na primjeru Družbe Milosrdnih sestara sv. Križa. Na kraju ovoga broja nalazi se i koristan sadržaj 23. godišta (2015. godina).