Na KBF-u završen postupak reakreditacije

Ponedjeljak, 27 Studeni 2017 |

Nakon što je Akreditacijski savjet Agencije za znanost i visoko obrazovanje, na temelju Izvješća Stručnog povjerenstva u postupku reakreditacije u sastavu prof. Tina Beattie („The Digby Stuart Research Centre for Religion“, Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Sjeverne Irske), prof. Lucien Van Liere (Sveučilište u Utrechtu, Kraljevina Nizozemska), zatim prof. Annemarie Mayer („Faculty of Theology and Religious Studies“ iz Kraljevine Belgije i Karla Kovačića, studenta Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, dao preporuku ministru, Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu u sastavu Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku (13. veljače 2015. godine) izdano je pismo očekivanja s rokom uklanjanja nedostataka do tri godine.

Ispunivši tražene uvjete iz Pisma očekivanja Fakultet je Ministarstvu znanosti i obrazovanja te Agenciji za znanost i visoko obrazovanje uputio 30. svibnja 2017. godine obavijest uz dokaze o ispunjavanju uvjeta za obavljanje znanstveno-nastavne djelatnosti.

Na temelju nove Akreditacijske preporuke od 11. srpnja 2017. godine Agencije za znanost i visoko obrazovanje, ministrica znanosti i obrazovanja, prof. dr. sc. Blaženka Divjak, 23. listopada 2017. godine izdala je potvrdu kojom potvrđuje da Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku ispunjava uvjete za obavljanje djelatnosti visokoga obrazovanja i znanstvene djelatnosti.

Ovime je završen reakreditacijski proces te je fakultetu potvrđena potpuna usklađenost i ispunjavanje svih uvjeta za rad propisanima nacionalnim zakonodavstvom. Fakultet sada ulazi u fazu naknadnoga praćenja čija je svrha unaprjeđenje kvalitete i zadržavanje visokih standarda u obavljanju znanstvene i nastavne djelatnosti.

Tekst: Antonija Pranjković