VI. FILOZOFSKA ŠKOLA Matice Hrvatske na KBF-u u Đakovu

Utorak, 03 Travanj 2018 |

Od  10. do 16. rujna 2018. godine u Đakovu, Matica Hrvatska u suradnji s Katoličkim bogoslovnim fakultetom organizira VI. Filozofsku školu na temu „Tako je govorio Zaratustra“. Izvedba programa uključuje predavanja i rasprave, te rad na tumačenju odabranih dijelova teksta iz ovog važnog i poznatog djela Friedricha Nietzschea.

ŠTO JE FILOZOFSKA ŠKOLA?

Osobitost Filozofske škole je prije svega specifičan način rada, nemoguć u standardnim okvirima sveučilišne nastave. Škola se odvija cjelodnevno u manjem krugu sudionika, što omogućuje koncentriran i intenzivan rad. Osnova za razmatranje i raspravu teme neki je od klasičnih i središnjih tekstova povijesti filozofije. Voditelji i pozvani predavači u uvodnim predavanjima izlažu i tumače ključne odlomke teksta i/ili osnovne filozofijske probleme sadržane u njemu. Nakon pojedinačnih izlaganja slijedi opširna i temeljita rasprava sadržaja. Posljednja dva dana rada posvećena su svestranoj i iscrpnoj raspravi iznesenih teza, praćenoj podrobnom analizom i interpretacijom tekstova na kojima se teze zasnivaju, svagda u izvornoj verziji kojom su pisani, uz konzultaciju hrvatskog prijevoda ukoliko postoji.

TKO SE MOŽE PRIJAVITI?

Službena prijava i pristup radu Škole odnosi se samo na studente Katoličkoga bogoslovnog fakulteta u Đakovu. Sudionici, studenti KBF-a, koji se prijave za aktivno sudjelovanje kroz predavanja i čitanje tekstova, nakon završetka Škole dobivaju službenu potvrdu o sudjelovanju te im se sudjelovanje navodi i u dopunskoj ispravi o završenom studiju (diploma supplement). Sudjelovanje u radu Škole je besplatno. Predavanja u sklopu rada Škole su javna, te time otvorena za sve ostale profesore i studente drugih učilišta, članove Zajednice prijatelja KBF-a, te za širu društvenu javnost.

Program Škole kao i ostale važne informacije vezano za prijavu zainteresiranih sudionika objavit ćemo uskoro na našoj mrežnoj stranici!

Vidimo se na VI. Filozofskoj školi Matice hrvatske u Đakovu!

Više informacija o dosadašnjim filozofskim školama: http://www.matica.hr/filozofska.skola/