Đakoni položili završni ispit

Autor:  Srijeda, 30 Svibanj 2018 |

U srijedu 30. svibnja 2018. godine na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu održan je završni usmeni ispit za polaznike programa Đakonske pastoralne godine u Đakovačko-osječkoj nadbiskupiji.

Kandidati za svećeničko ređenje su završni usmeni ispit polagali pred Povjerenstvom u sastavu: mr. sc. Ivan Andrić, koordinator Đakonske godine pastoralne godine i rektor Bogoslovnog sjemeništa u Đakovu: prof. dr. sc. Ivica Raguž, dekan KBF-a u Đakovu i mons. mr. sc. Ivan Ćurić, generalni vikar Đakovačko-osječke nadbiskupije.

Ispitu je pristupilo sljedećih devet kandidata: Zlatko Hnatešin; Luka Ivković; Blaž Jokić; Patrik Križanac; Ivan Kunčević; Ante Lučić; Božidar Nađ; Nino Perica i Gabrijel Prekratić.

Kandidati su uspješno položili ispit te će im biti izdane Svjedodžbe o završenom odgojno-obrazovnom programu Đakonske pastoralne godine. Iste se prilaže dokumentima za svećeničko ređenje.

Petar Vidović, dipl. teol.,
tajnik KBF-a