MISA ZAHVALNICA

Autor:  Ponedjeljak, 11 Lipanj 2018 |

Dana 08. lipnja 2018. godine na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu održana je misa zahvalnica studentata i profesora za akademsku godinu 2017./2018. koju je predvodio prof. dr. sc. Ivica Raguž, dekan Fakulteta u koncelebraciji sa ostalim profesorima Fakulteta.

Ovim svečanim euharistijskim slavljem svi studenti i profesori su zahvalili za Božja dobročinstva u tekućoj akademskoj godini.  Profesor Raguž se u svojoj homiliji osvrnuo na temeljne ideje koje nam Sveto pismo donosi u govoru o čovjekovom srcu te se posebice zaustavio na mislima proroka Jeremije koji govori o prijetvornom i licemjernom srcu. U Novom zavjetu također možemo uočiti kako je Kristu najviše smetala licemjernost i prijetvornost našega srca, stoga smo i pozvani na promjenu, trebamo se preispitati i priznati prijetvornima jer svojim grijesima ranjavamo Kristovo srce. Upravo u Kristu nam se Bog objavljuje kao onaj koji ima ognjeno srce i jedino takvo srce može spaliti naše grijehe, zaključio je Raguž.

Autor teksta/ Fotografija: Slađana Bradarić