Početak nove akademske godine na Fakultetu

Autor:  Ponedjeljak, 01 Listopad 2018 |

Dana 1. listopada 2018. godine na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu, u dvorani biskupa Mandića održana je inauguracija u novu akademsku godinu. Predavanja su bila skraćena te su svi studenti, osoblje i profesori pozvani na prigodan kratki program.

Mješoviti fakultetski zbor je svojim nastupom otvorio inauguraciju, a zatim je novoizabrani dekan Fakulteta, izv. prof. dr. sc. Vladimir Dugalić održao svoj uvodni govor u kojemu je pozdravio sve prisutne studente, profesore i osoblje Fakulteta. Dekan je na osobit način predstavio novoizabranu upravu, doc. dr. sc. s. Silvanu Fužinato, prodekanicu za nastavu i studente, izv. prof. dr. sc. Stjepana Radića, prodekana za znanost te doc. dr. sc. Zdenka Ilića, prodekana za financije. Svoje pozdrave profesor Dugalić je uputio i voditelju doma doc. dr. sc. Antunu Japundžiću, profesorici dr. sc. Suzani Vuletić, kao i ostalima novima te starima profesorima KBF-a u Đakovu. U nastavku govora dekan je ukratko predstavio povijest i viziju našega Fakulteta te riječima pape Franje istaknuo važnost transdisciplinarnosti crkvenih (sve)učilišta. Nakon kratkoga programa uslijedilo je zajedničko fotografiranje uprave Fakulteta zajedno sa studentima, profesorima i osobljem ispred Središnje nadbiskupijske fakultetske knjižnice.

Tekst: Slađana Bradarić