Novi naslovi

Antun Dević: Župa Tovarnik

Nakon dugih godina priprema i rada u nakladi Udruge dr. Ante Starčević iz Tovarnika iz tiska je izašla monografija „Župa Tovarnik" autora vlč. Antuna Devića i urednika vlč. dr. sc. Tomislava Đukeza.

Monografija „Župa Tovarnik“ svjedoči ne samo o njenoj povijesti, nego i ljubavi, ustrajnosti, žrtvi, volji tolikih vrijednih i marljivih ljudi, naših prethodnika koji su uvijek iznova, nakon ratova i rušenja, pronalazili novu snagu za ponovnu obnovu i izgradnju. Sakupljeni i ukoričeni podatci, dokumenti i fotografije na dostojan način čuvaju sjećanje na vrijeme, prostor i ljude Tovarnika tijekom posljednjih stoljeća.

Mons. dr. sc. Đuro Hranić, đakovačko-osječki nadbiskup i metropolit u proslovu knjige, među ostalim, napisao je: „Monografija posvećena župe sv. Mateja apostola i evanđeliste predstavlja ‘snažno korijenje’- ne da bi se župljani povlačili u prošlost, nego da bi iz toga ‘snažnog korijenja’ rasli u budućnost. Neka dragi Bog nagradi trud i nastojanja autora i izdavača i neka darom svoga Duha blagoslovi sve župljane za nove početke i izazove vremena u kojemu živimo.“