Novi naslovi

Sv. Patrik: Confessio

Autobiografski spis sv. Patrika Confessio, napisan u 5. stoljeću, sačuvan je u cijelosti sve do danas, više od 1 500 godina nakon svojega nastanka, što ga čini jedinstvenim i autentičnim izvorom za poznavanje života toga velikog sveca, kao i za poznavanje kasnoantičke kršćanske misli. Drevni spis, kratak po suvremenim mjerilima, pruža nam fascinantan uvid u život i djelo ovoga iznimnog čovjeka čiji se spomen svake godine slavi širom svijeta. Ovo prvo hrvatsko izdanje toga djela donosimo u dvojezičnomu obliku, na latinskomu izvorniku i u hrvatskomu prijevodu, obogaćeno iluminacijama u koloru za jedinstveno čitateljsko iskustvo.

Ovaj je spis izraz moje zahvalnosti zato što me Bog izveo na pravi put i očitovao mi se pa ga mogu veličati i ispovijedati njegova divna djela pred svim narodima pod nebom.
sv. Patrik

(Preuzeto sa stranica Verbuma)