Novi asistent KBF-a u Đakovu

Četvrtak, 03 Ožujak 2016 |

Na sjednici Fakultetskog vijeća Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu, održanoj 29. veljače, Hrvoje Kalem, izabran je u suradničko zvanje asistenta i na radno mjesto asistenta na Katedri dogmatske teologije. Hrvoje Kalem rođen je 1982. u Travniku od oca Ljube i majke Mire r. Cvrtak. Osnovnu školu završio je u Gornjem Vakufu-Uskoplju, a Opću gimnaziju u KŠC-u „Petar Barbarić“ u Travniku. Filozofsko-teološki studij upisao je 2001. godine na Teologiji u Sarajevu, gdje je i diplomirao 2007. godine. Diplomski rad „Nadbiskup Stadler i njegovo socijalno djelovanje“ napisao je pod vodstvom dr. sc. Ante Brajka.

Za svećenika Vrhbosanske nadbiskupije zaređen je u Sarajevu 29. lipnja 2008. godine. Službe župnog vikara vršio je u Prozoru (2008. - 2010.), gdje je radio kao vjeroučitelj te položio državni stručni ispit za zanimanje vjeroučitelja, i u Sarajevu (2010. - 2011.). Ujesen 2011. godine kardinal Vinko Puljić poslao ga je u Rim na daljnji studij.

Specijalizaciju iz fundamentalne teologije upisao je na Teološkom fakultetu Papinskog sveučilišta Gregoriana u Rimu, kao pitomac Papinskog hrvatskog zavoda sv. Jeronima. Godine 2013. godine postigao je akademski stupanj magistra znanosti. Magistarski rad, naslovljen „Krhkost vjere: Božja šutnja u J. Ratzingera/Benedikta XVI. i tama vjere Tereze iz Lisieuxa“, izradio je pod vodstvom prof. dr. sc. Michaela P. Gallaghera. Trenutno je doktorand na istom Fakultetu te pod vodstvom prof. dr. sc. Carmela Dotola radi na doktorskoj disertaciji: „Korelacija između Evanđelja, kulture i ljudske osobe u promišljanju Paula Tillicha i Karola Wojtyle za relevantno kršćanstvo danas“.

Od ljetnog semestra ak. god. 2015./2016. na KBF-u u Đakovu predavat će kolegije iz sakramentalne teologije.

Antonija Pranjković