Zaključni ispit đakonske godine

Autor:  Petak, 09 Lipanj 2023 |

Na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu u petak, 9. lipnja, održan je zaključni ispit đakonske godine i time je završena jednogodišnja teološko-pastoralna formacija polaznika pastoralne godine koji su kandidati za sveti red prezbiterata. U ispitnom su povjerenstvu bili izv. prof. dr. sc. Boris Vulić, izv. prof. dr. sc. Ivica Pažin i doc. dr. sc. Zdenko Ilić. Ispitu su pristupili i uspješno ga položili đakoni Domagoj Brkić, Antonio Pekić i Vladimir Sabo. U svečanom akademskom činu đakonima je uručena svjedodžba o uspješno položenom ispitu, čime su đakoni pokazali da su, u skladu s odredbama Zakonika kanonskoga prava, propisno poučeni u onome što se odnosi na sveti red i njegove teološke, pastoralne, pravne i duhovne obveze.