Zapaljena druga adventska svijeća na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu

Autor:  Slađana Bradarić/Kristijan Japarić Ponedjeljak, 07 Prosinac 2015 |

U ponedjeljak 7. prosinca na Katoličkom bogoslovnom fakultetu, u nazočnosti profesora i studenata upaljena je druga adventska svijeća.

Molitvu i blagoslov je predvodio dr. sc. Davor Vuković, profesor na fakultetu. Čitanjem Lukina evanđelja, prigodno sutrašnjem blagdanu Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije, profesor je uputi poruku: "Poput Marije otvorimo se Gospodinu i prepustimo ne Njegovoj riječi."

Nakon profesorovih riječi i blagoslova uslijedio je igrokaz 3. godine pod naslovom "Uspavani sv. Nikola" i prigodno darivanje profesora, zaposlenika i njihove djece te studenata KBF-a.

MOLITVA SVETOM NIKOLI ZA DJECU, MLADE, POMORCE I PUTNIKE

Bože, Oče naš, molimo te da po zagovoru sv. Nikole trajno čuvaš, štitiš i pomažeš našu djecu da odrastaju sigurni u ljubavi. Mlade ojačaj svojim duhom da odole lošim izazovima i u radosti budu tvoji. Pomorce i putnike pomozi u oluji i svakoj opasnosti i daj da se živi, zdravi i sretni doma vrate. Svim tvojima vjernima daruj zahvalno srce. Po Kristu, Gospodinu našemu. Amen!