Gostovanje okteta Sursum corda u Ilači

Autor:  Utorak, 07 Lipanj 2016 |

Na prvu subotu, 04. lipnja 2016. godine, skupio se velik broj vjernika na Gospinoj Vodici. Imali smo čast primiti hodočasnike iz župe sv. Jelene Križarice iz Zaboka. Misno slavlje u 10:30 sati predvodio je domaćin, vlč. Ivan Đakovac, a koncelebrirao je zabočki župnik, vlč. Marijan Culjak. S velikom radošću dočekani su također vjernici iz Osijeka, Iloka, Nijemaca, Đeletovaca te ostalih obližnjih župa.

Prije svete mise održana je marijanska pobožnost i svi su hodočasnici od 9:30 sati imali priliku pristupiti sakramentu pomirenja. Pjevanje je predvodio oktet Sursum corda Katoličkog Bogoslovnog fakulteta u Đakovu, pod vodstvom dirigenta Emanuela Matesa. Svojom izvedbom Gloriae, Aleluje i drugih napjeva uveličali su misno slavlje.

Ove prve subote ujedno je i blagdan Bezgrješnog Srca Marijinog. U svojoj se homiliji vlč. Đakovac pozvao na riječi svetoga Luke. Osvrnuo se također na čistoću Marijinog srca u uzajamnoj povezanosti sa Srcem Isusovim. Zazivati Mariju znači zazivati Isusa. Današnji čovjek često nije spreman iz svojega srca izbaciti zlo i neposluh Bogu. Marijino srce je srce koje je u životu moralo podnijeti puno toga a naša stvarnost evanđeoski je oplemljenjena, samo se moramo pozvati na evanđelje. Postupci majki su blagoslov i djela Duha Svetoga u pojedinim životima. Moramo biti svjesni činjenice da nismo sami niti ostavljeni, niti nebitni. Isusu smo važni i imamo veliko srce koje nas zagovara na nebesima kod Gospodina, koji osuđuje grijehe, a ne nas.

Marija Dević, župljanka iz Ilače