Studijsko putovanje u biblijsko-arheološki muzej u Cerniku

Autor:  Četvrtak, 18 Svibanj 2017 |

U ponedjeljak 15. svibnja, studenti prve godine KBF u Đakovu, u sklopu kolegija Opći uvod u Sveto Pismo posjetili su biblijsko-arheološki muzej u Cerniku, u pratnji profesorice dr. sc. s. Silvane Fužinato i fra Josipa Vukoje, gvardijana Franjevačkog samostana u Cerniku.

Studenti su imali priliku vidjeti arheološke ostatke s područja Svete zemlje, od prethistorije do turskog razdoblja, kao i predmete vezane uz svakodnevni život tih krajeva. Izložba u svome postavu ima i niz izdanja Svetoga pisma, od replika najstarijih kodeksa na izvornim jezicima do primjeraka svih hrvatskih prijevoda biblijskog teksta, ali i iznimno vrijednu kulturno-povijesnu knjižnicu koja se ponosi s dvije iznimno rijetke inkunabule, ali i oko pet tisuća knjiga ne samo religijskog sadržaja nego i s područja umjetnosti, književnosti, medicine i prirodoznanstva.