Eduroam u čitaonici SNF knjižnice

Ponedjeljak, 01 Prosinac 2014 |

Poštovani profesori, studenti i djelatnici, od 1. prosinca 2014. u čitaonici Središnje nadbiskupijske i fakultetske knjižnice puštene su u rad bežične pristupne točke putem kojih se sa prijenosnikom, tabletom ili "pametnim" telefonom možete povezati na eduroam mrežu i na taj način pristupiti Internetu.

eduroam (edukacijski roaming) omogućuje korisnicima (znanstvenicima, nastavnicima, studentima i drugom osoblju) ustanova sudionica siguran pristup Internetu s bilo koje eduroam lokacije. Dakle, ukoliko se nađete na nekoj od ustanova sudionica na kojoj je uspostavljena eduroam mreža, tada koristeći svoj Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. račun možete pristupiti Internetu. Podatke korisničkog računa Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. (korisničko ime i lozinku) možete zatražiti kod administratora eduroam sustava na našoj ustanovi (ured sistemca, kabinet broj 5.), a možete ih preuzeti isključivo osobno.  Da biste jednostavnije i pouzdanije konfigurirali uređaj kojim se planirate povezivati na eduroam mrežu potrebno je preuzeti i instalirati eduroam installer, a preuzeti ga možete na adresi installer.eduroam.hr. Sustavu za preuzimanje installera možete pristupiti koristeći Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. račun.

Više informacija o eduroam-u možete pronaći na web stranici www.eduroam.hr.

Lokacije bežičnih pristupnih točaka u eduroam sustavu možete vidjeti ovdje, kako za ustanove u Republici Hrvatskoj tako i za ustanove diljem svijeta.