Novi broj Diacovensije

Petak, 27 Svibanj 2022 |

Objavljen je prvi ovogodišnji broj znanstvenoga časopisa Diacovensia – Teološki prilozi. U broj uvodi Suzana Vuletić uvodnikom naslovljenim „(Bez)uvjetna sloboda opredjeljenja ”.

Ovaj broj donosi sedam znanstvenih članaka, s temama iz različitih područja. Prvi od njih je članak „Magnus Erlendsson, Medieval Ruler Martyrs and Realization of Christian Ideals amid (Political) Violence” autora Simona Malmenvalla. Slijedi članak Hrvoja Kalema naslovljen „Sulle tracce di alcuni modelli della rivelazione nella riflessione di Paul Tillich“. Autor Edvard Punda donosi članak „Milosrđe kod Terezije Avilske: Temeljni vidovi i doprinosi teologiji milosrđa”. Antoaneta Radočaj-Jerković, Martina Proleta, Berislav Jerković autori su članka koji nosi naslov „The Contribution of Choral Cultural-Artistic Amateurism in Slavonia to the Development of the Cultural Life of Towns in Eastern Croatia, in the Past and Today“. Iza njega slijedi članak Jakuba Bogackog naslovljen „Die Bedeutung des hl. Joseph in päpstlichen Dokumenten von Papst Pius IX. bis Pius XII.“. Petra Domaćinović i Aleksandra Golubović autorice su članka „Koja je formula kvalitetnoga odgoja?” Broj je zaključen člankom „Utjecaj glazbenoga obrazovanja na socijalno-emocionalni razvoj djeteta, kojemu su autorice Lidija Nikolić i Sanja Ruškan.

Rubrika «Prikazi» donosi prikaz knjige Ivice Žižića: „Ljestve Jakovljeve. Suvremena glazba i religiozna imaginacija“, a autor prikaza je Hrvoje Kalem.