Novi broj Diacovensije

Četvrtak, 01 Rujan 2022 |

Objavljen je drugi ovogodišnji broj znanstvenoga časopisa Diacovensia – Teološki prilozi.

Čitatelje u broj svojim promišljanjima uvodi Zdenko Ilić uvodnikom naslovljenim «Uzajamnost – delikatnost – premještaj».

Prvi članak ovoga broja je «Epistemologija religije Johna Hicka. Prikaz i kritički osvrt» autora Danijela Tolvajčića. Pogled na otačko razdoblje usmjerava članak Drage Tukare naslovljen «Životinje, šutljivi svjedoci Božje tajne u misli svetoga Ambrozija». Autor Marko Marina donosi članak naslovljen «Povijesni Isus i miticizam: kritička analiza teorije Richarda Carriera». Sociološko-katehetsku perspektivu predstavlja Kata s. Amabilis Jurić tematski aktualnim člankom «Odgojiteljice, vjeroučitelji i vjeroučiteljice pred izazovima pandemije i potresa». Javlja se i tema iz biblijskih znanosti – u ovome broju objavljen je i prvi dio članka Ivice Čatića, naslovljen «Giudizio e annuncio di un incontro nuovo: analisi del messaggio di Mt 23,37-39 (I)». Veronika s. Nela Gašpar i Marin Batur autori su zadnjeg članka naslovljenog «Mesijanska obećanja i ispunjenje prema dokumentu Biblija i kristologija te kristologiji C. Schönborna».

Rubrika «Prikazi» donosi jedan prikaz knjige: Ivica RAGUŽ, «De Moyse – O Mojsiju. Ego non sum qui sum. Ego sum qui non sum», a autor prikaza je Željko Filajdić.